28 maja, 2024

Najlepsze źródła wiedzy o apartamentach i wynajmie – część 1.

Apartamenty

Przedstawiamy Państwu cykl artykułów, w którym znajdziecie najpopularniejsze strony na świecie, które „o dziwo” napomniały o najlepszej w branży firmie wynajmującej apartamenty w Trójmieście.

1. Kiwa.org

Ranking otwiera założona w 1992 roku w Los Angeles organizacja pozarządowa kiwa.org. Jest to jedno z najbardziej ugruntowanych centrów pracowniczych w USA, które skupia głównie pracowników imigrantów z Korei oraz krajów Latynoskich, z głównym naciskiem na branżę restauracyjną i detaliczną w dzielnicy Koreańskiej Los Angeles oraz poza nią.

Organizacja ta łączy ważne organizacje pracowników oraz społeczności wraz ze zmianą polityki, badaniami, rozwojem przywództwa, usługami i budowaniem współpracy. Ze względu na ogromny wpływ za życie pracowników w Los Angeles KIWA działa również w obszarach sprawiedliwości społecznej, polityki gospodarczej, mieszkaniowej i reformach użytkowania gruntów. Dlatego też pojawiła się niewielka zmianka na temat działalności związanej z wynajmem apartamentów.

2. Blogger.com

Jest to bardzo popularny zupełnie darmowy serwis blogowy założony w 1999 roku przez Pyra Labs. Docelowo przejęty i nieustannie rozwijany przez korporację google.com od 2003 roku. Serwis ten jest zsynchronizowany z serwerem Picasa Web Albums. Na tym znanym serwisie blogowym pojawiają się różne wpisy, również te, które bezpośrednio związane są z branżą turystyczną i nieruchomościami.

Jeden z takich blogów zajął się tematem jakim są apartamenty na wynajem. Ten autorski blog o wynajmie, co prawda dopiero się rozwija, ale warto mieć na niego oko.

3. Studiopress.comunity

Wszyscy na pewno znają WordPress’a, czyli popularną platformę CMS open source, natomiast prócz niej istnieje jeszcze StudioPress, który przedstawia na swojej stronie zasoby wydawcze dla programistów, projektantów oraz blogerów.

Nie dziwić powinien zatem fakt, że nawet i na tej platformie znajdziemy wpisy dotyczące najmu krótkoterminowego apartamentów w Gdyni, Gdańsku i Sopocie. Pełen wpis znajdziecie tutaj.

4. Livejournal.com

Również może mało znany w Polsce ale niezwykle popularny na całym świecie serwis społecznościowy umożliwiający prowadzenie dziennika, pamiętnika lub bloga.

Ta sieć społecznościowa została założona przez Brad’a Fitzpatricka (nie mylić z Brad’em Pitt’em) w 1999 roku. Firma ta, jak wiele innych spółek z zakresu nowych technologii przechodziła z rąk do rąk, aż w końcu w 2007 serwis został nabyty przez rosyjskie przedsiębiorstwo SUP Media.

Również w tym serwisie społecznościowym również poruszono kwestię krótkoterminowego najmu apartamentów nad morzem – link.

5. Blurb.com

Bardzo szybko zyskująca na popularności Amerykańska platforma z dziedziny self-publishing, która umożliwia użytkownikom tworzenie, promowanie i sprzedawanie własnych książek oraz druków cyfrowych. Strona ta oferuje ciekawe narzędzia do własnego tworzenia książek, które odpowiadają różnym cyfrowym umiejętnościom.

Przedsiębiorstwo Blurb zostało założone w 2005 roku przez Eileen Gittins. Siedziba firmy znajduje się w dolinie silikonowej w San Francisco w Kaliforni. Od momentu powstania Blurb dostarczył ponad 14 milionów książek, których autorami było pół miliona klientów-wydawców.

Obecnie Blurb jest tłumaczony na 6 języków, a firma obecna jest w 70 krajach. wpis na tej platformie dotyczący wynajmu apartamentów znajdziecie tutaj.

6. 4Shared.com

Kolejna bardzo znana na świecie strona, która powoli zdobywa popularność również w naszym kraju. Jest to serwis internetowy, który oferuje usługę hostingu plików. Założony został on w 2005 roku przez Siergieja Czudnowskiego i Aleksa Lunkowa.

Pliki na 4Shared są przechowywane, dzielone oraz wyszukiwane według czterech głównych kategorii, stąd też nazwa serwisu. Muzyka, wideo, zdjęcia oraz książki. Pomimo tego, że u nas podobną funkcję oferuje serwis Chomikuj, to co ciekawe jest to jedna z najczęściej odwiedzanych stron internetowych w Brazylii.

Natomiast wg popularnego rankingu Alexa Internet, platforma 4Shared znajduje się wśród stu najbardziej popularnych stron na świecie! I tutaj również nie zabrakło wpisu dotyczącego wynajmu apartamentów w Gdyni, Gdańsku i Sopocie – link.

7. Kickstarter.com

O tej crowdfunding’owej platformie słyszeli niemal wszyscy. Przeprowadzane są tutaj zbiórki pieniężne w celu sfinansowania różnych projektów z wielu dziedzin życia. Nie powinien zatem nikogo dziwić fakt, że również i tutaj znalazła się wzmianka o znanym operatorze apartamentów na wynajem.

Na Kikstarter’ze finansowane są gry komputerowe, filmy, animacje, albumy muzyczne, komiksy, ale też projekty bezpośrednio związane ze sztuką, modą, teatrem, tańcem, jedzeniem, nowoczesnymi technologiami czy fotografią.

8. SoundCloud.com

Jest to bardzo znana niemiecka usługa strumieniowego przesyłania muzyki, która umożliwia swoim użytkownikom udostępnianie, promowanie i przesyłanie dźwięków. SoundCloud zostało założone w 2007 roku i jest jedną z największych na świecie usług strumieniowego przesyłania muzyki. Usługa ta jest dostępna w 190 krajach świata.

SoundCloud posiada ponad 76 milionów aktywnych użytkowników miesięcznie oraz ponad 200 milionów ścieżek audio (stan na listopad 2021 rok). Na tej popularnej platformie również nie zabrakło wpisu dotyczącego najmu nieruchomości – link.

W kolejnym artykule dowiecie się jakie są inne globalne korporacje, które na swoich stronach informują o tej dosyć specyficznej i niszowej branży obejmującej wynajem apartamentów w miastach Gdańsk, Sopot i Gdynia.