28 maja, 2024

Najlepsze źródła wiedzy o apartamentach i wynajmie – część 2.

Niedawno przedstawiliśmy Państwu kilka największych i najbardziej popularnych źródeł wiedzy o apartamentach i wynajmie, które zgodziły się zamieścić u siebie wzmiankę o Trójmiejskiej firmie zajmującej się najmem. Poniżej przedstawiamy kolejne z nich:

1. Visual.ly

Utworzona w 2011 roku platforma społecznościowa służąca do wizualizacji infografik oraz danych. Visual.ly został zainspirowany przez założycieli innej platformy – Mint.com. Dyrektor marketingu Stew Langille dostrzegł, że zamieszczone na firmowym blogu MintLife infografiki wygenerowały trzydziestokrotnie większy ruch niż porównywalny artykuł tekstowy.

Prócz infografik znajdziecie też krótką notkę dotyczącą wynajmu apartamentów – link.

2. MagCloud

Jest to założony w 2008 roku amerykański serwis wydawniczy założony przez znaną niemal wszystkim korporację Hewlett-Packard, która w 2014 roku został sprzedany firmie Blurb Inc.

Nazwa MagCloud jest skrótem od słów Magazyn oraz Chmura. Umożliwia on swoim użytkownikom na samodzielne publikowanie oraz dystrybucję treści cyfrowych i drukarskich. Pomimo globalnej skali działań w 2014 roku w firmie zatrudnionych było jedynie 17 osób. Pomimo tego również i tam pojawiła się treść obejmująca apartamenty na wynajem – tutaj.

3. WarriorForum

Warrior Forum to największa na świecie społeczność i platforma handlowa marketingu internetowego. Powiązana jest między innymi z takimi stronami jak StartCon.com, Escrow.com czy Freelancer.com.

Ta ostatnia globalna platforma outsourcingowa należąca do tej samej grupy kapitałowej jest również właścicielem polskiej strony zlecenia.przez.net, która została połączona z Freelancer.com. Wpis na WarriorForum dotyczący najmu apartamentów znajdziecie tutaj.

4. Cheaper$eeker

Założona w Los Angeles, USA platforma marketingowa przeznaczona do znajdywania zagranicznych promocji. Mało znany w Polsce serwis, jedna dosyć popularny za oceanem, który umożliwia wyszukiwanie kodów promocyjnych ze zniżkami na różne produkty i usługi. Na stronie Cheap$eeker znajdziecie również, krótką informację dotyczącą operatorów nieruchomości w Gdańsku, Gdyni i Sopocie – link.

5. BitcoinTalk

Jest to cieszące się ogromną popularnością forum dyskusyjne, na którym ludzie zainteresowani rozwojem cyfrowej waluty Bitcoin oraz związanymi z nią szczegółami technicznymi mogą wymieniać się informacjami.

Na forum tym można również dowiedzieć się w jaki sposób kopie się kryptowalutę Bitcoin, jak się nią handluje oraz wszystkie inne aspekty ekonomiczne dotyczące tego zagadnienia. Forum to zostało założone w 2009 roku, natomiast 22 lipca 2012 roku BitcoinTalk zanotował swój milionowy post.

Również na tym niezwykle popularnym na całym świecie forum odnajdziecie informacje o firmie zajmującej się wynajmem apartamentów nad morzem w Gdyni, Sopocie i Gdańsku.

6. IntenseDebate

Firma IntenseDebate uczestniczyła w 2007 roku w inkubacji StartUp’ów zbierając pierwotnie ok 500 tys. dolarów i kończąc ostatecznie z wartością rzędu 3 mln dolarów.

Firma ta zatrudnia ponad 2000 ludzi w 97 krajach, mówiących w 124 językach. Zdecydowana większość rozwiązań oferowanych przez IntenseDebate jest oprogramowaniem Open Source i dostępna jest na licencji GPL. Wpis na portalu dotyczący znanego operatora nieruchomości znajdziecie – tutaj.

7. Triberr.com

Jest to platforma marketingowa pomagająca zarówno małym firmom jak i indywidualnym osobom we wzmacnianiu i promocji ich treści oraz budowaniu społeczności online. Jest to kompleksowy system marketingowy, który pomaga twórcom.

Triberr’a posiada wiele ciekawych funkcjonalności a jedną z nich jest możliwość zweryfikowania, czy dostało się ban’a na popularnym portalu Instagram. Również i w tej społeczności nie mogło zabraknąć firmy posiadającej apartamenty na wynajem – link.

8. Trello

Bardzo popularna na całym świecie aplikacja internetowa, która służy do zarządzania tzw. tablicami Kanban, czyli narzędziami wykorzystywanymi w celu implementacji opracowanej w latach 50tych, w Japonii metody sterowania produkcją.

Trello powstało w 2011 roku stworzone przez dwoje programistów, Michaela Pryora oraz Joela Spolsky’ego. Nazwa oprogramowania pochodzi od słowa „trellis”, co w tłumaczeniu na język polski oznacza kratę lub okratowanie. Przedsiębiorstwo w roku 2017 zostało zakupione przez firmę Atlassian za kwotę 425 milionów dolarów, natomiast w październiku 2019 roku aplikacja odnotowała 50 milionów unikalnych użytkowników. Rzecz jasna jednym z nich jest znany operator nieruchomości – link.