10 grudnia, 2023

CityBreak w Gdyni – Co zwiedzić?

Coraz bardziej popularną formą spędzania wolnego czasu jest tzw. Citybreak, czyli szybki, zazwyczaj weekendowy wypad do innego miasta. Co prawda ta forma podróżowania spopularyzowała się mocno w dobie tanich linii lotniczych takich jak Ryanair czy Wizzair i kojarzy nam się mocno z podróżowaniem i zwiedzaniem zagranicznych miast. Niemniej jednak lokalny citybreak także zyskuje na popularności.

Coraz bardziej rozbudowana sieć autostrad, szybkie koleje takie jak Pendolino, czy nawet tanie podróże samolotem w obrębie kraju dają nam większe możliwości miłego spędzania wolnego czasu w innym mieście.

Jednym z często wybieranych kierunków lokalnego citybreak’a jest wypad nad morze do Gdyni.

Miasto Gdynia to nowoczesna aglomeracja nadmorska, charakteryzująca się modernistyczną architekturą. Z obowiązujących punktów zwiedzania zdecydowanie wyróżnimy Skwer Kościuszki przy którym znajdziemy statki muzea. Okręt wojenny z II wojny światowej – ORP błyskawica oraz przepiękny, ogromny żaglowiec – Dar Pomorza. Ze skweru warto się udać do położonej obok mariny jachtowej, a następnie udać się w kierunku bulwaru nadmorskiego ciągnącego się wzdłuż wybrzeża.

W niedużej odległości znajduje się również Kamienna Góra, na której znajdziemy punkt widokowy z parkiem i elektryczną kolejką, którą możemy wjechać na górę. Udając się bulwarem nieco dalej na południe w kierunku Sopotu i Gdańska, dotrzemy do rezerwatu Kępa Redłowska, znanej z charakterystycznych nadmorskich klifów oraz szeregu umocnień, fortyfikacji i starych baterii przeciwlotniczych z ubiegłego wieku. Spacerując dalej dotrzemy w końcu do malowniczej dzielnicy Orłowo z pięknym drewnianym molem oraz przystanią rybacką. Warto zatrzymać się tam na pyszną, świeżą rybkę.

Z pozostałych atrakcji warto wspomnieć również o głównej ulicy miasta (świętojańskiej), akwarium morskim czy centrum nauki Experyment.