28 maja, 2024

Czy nad morzem znajdziesz bursztyny?

Bursztyn przywieziony znad morza to najlepsza pamiątka. Dlatego rozmaite stoiska, stragany i sklepy w Gdańsku oferują nie tylko kawałki bursztynu, ale także biżuterię, szkatułki, obrazki czy figurki z niego wykonane. Nic jednak nie jest tak cenne jak egzemplarz znaleziony przez nas samych na plaży!

Choć mogłoby się wydawać, że lato to idealna pora na poszukiwanie bursztynu nad morzem, to jednak jest to mylne. Pojawieniu się bryłek jantaru na brzegu sprzyja wiatr, co oznacza, że najlepiej bursztynu szukać jesienią i zimą.

Najlepiej wybrać się na poszukiwania wczesnym rankiem. Plaże są jeszcze puste, a obowiązuje zasada, kto pierwszy ten lepszy. BillBerry Apartments oferuje apartamenty nad morzem, na wynajem w Gdańsku, skąd będziesz miał rzut beretem do plaży. Poszukiwania najlepiej rozpocząć w skupiskach morskich patyków, wodorostów oraz innej roślinności leżącej przy brzegu. Właśnie tam jest największa szansa na odnalezienie tych cennych złoto-pomarańczowych kamieni. Pamiętajmy, że na plażę docierają jednak drobne kawałki, a nie wielkie, widoczne z daleka sztuki.

Bursztyn jest przedmiotem pożądania od dawna. Najszybciej znajdziesz go na Wyspie Sobieszewskiej, jednej z części Gdańska. To najpewniejsze miejsce. Z apartamentów BillBerry dotrzesz tam szybko i bezproblemowo. A warto, bo kilogram tej skamieniałej żywicy wyceniany jest na ponad 300 zł!

Gdańsk, to Polska stolica bursztynu. Tak więc pamiętaj, wynajmując apartament nad morzem w Gdańsku pomiędzy listopadem, a kwietniem, jesienną pluchą i zimową porą, masz największe szanse, że wrócisz z garścią znalezionych przez siebie na plaży bursztynów. Dodatkowo weź pod uwagę fakt, że szukanie bursztynów jest dobrym pomysłem na spędzenie czasu razem z rodziną. Wymaga cierpliwości i budzi emocje. To jak wyprawa po skarb owiana lekką tajemnicą i morską bryzą! Wynajmij apartament nad morzem: https://billberry-apartments.pl/pl/apartamenty-nad-morzem-gdansk i ruszaj po przygodę.